Kontakty
Kontakty
+420 604 700 836
 
info@vasenakupy.cz
 
 
Prodejna a sklad
 
U Třicátků 166, 687 65 Strání
 
Podpora na chatu
Doprava
Doprava
Doprava zdarma
od 2500 Kč
 
 
Cena dopravy
 
Česká pošta
75 Kč
 
Balíkovna
69 Kč
 
PPL
110 Kč
 
Slovensko
125 Kč
 
Vše o nákupu
Ceny
Česká koruna Euro
 
 
 
 
 
 
Potřebujete poradit?
Neváhejte nás kontaktovat
 
 
+420 604 700 836
 
 
 
chat
145000 kusů
145000 kusů
Odeslaných zásilek
 
 
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2500 Kč
 
 
18675
18675
Druhů zboží skladem
 
 
Expedice
Expedice
1 až 4 dny, dle skladovosti
 
 
 

Víte jak na dětské odrážedlo?

Hlavní stránka
 
Blogy
 
 

Spousta nás si ještě pamatuje jak se učila držení rovnováhy na kolech s podpůrnými kolečky a co to dělalo s rodičema. Tato doba je již dávno za náma a vývoj přinesl na trh odrážedlo.

 

Spousta nás si ještě pamatuje jak se učila držení rovnováhy na kolech s podpůrnými kolečky a co to dělalo s rodiči? Tato doba je již dávno za náma a vývoj přinesl na trh odrážedlo.

Co je vlastně osrážedlo nebo-li odtrskovadlo?

Odrážedlo bylo definováno jako tréninkové jízdní kolo, které není poháněno prostřednictvím pedálů, ale održením nohama o zem. Od koloběžky se liší tím, že dítě nebo jiný jezdec sedí na sedle a odráží se střídavě oběma nohama.

Zvláštností historie odrážedla je, že pod historickým názvem Laufmaschine či později draisina, bylo předchůdcem jízdního kola a nevzniklo z jízdního kola, jak si spousta lidí myslí. Vynález daného odrážedla je připisován německému lesníkovi a vynálezci Karlu von Draisovi (1785–1851), který si roku 1818 nechal k dosud známému neřiditelnému velocipédu patentovat řiditelné přední kolo. 

Rozvoj moderní doby přinesl znovu odrážedla, která se začal používat, podobně jako šlapací tříkolka, pro nejmladší děti,  které ještě nejsou způsobilé jezdit na šlapacím jízdním kole. Dítě může oproti jízdnímu kolu s odrážedlem snadněji manipulovat než s jízdním kolem stejné velikosti, ale na rozdíl od tříkolky se naučí držet stabilitu a zároveň pro něj bude snazší přechod na jízdní kolo.

Rozvoj schopnosti držet rovnováhu je ještě podporován, tím že má odrážedlo stupačku na nožičky (najdou se na trhu i odrážedla, která to nemají) na které může dítě dát nohy v okamžiku, kdy se nebude chtít odrážet.

Další výhodou odstrkovadel je vyšší bezpečnost a lehkost, aby je dokázalo unést dítě samotné a zárověň jej mohl bez problému nést rodič. Některá odrážedla mají nastavitelná řídítka a sedátko na výšku, takže odrážedlo může růst spolu s dítětem. Výhodou některých drážedel jsou nafukovací kola pro větší standart při jízdě.

Další velkou výhodou některých odrážedel jsou čelisťové brzdy na zadní kolo, ale tohle se týká odrážedl kovových konstrukcí s velikostí pneumatik 12" určených pro děti od tří let.

Odstrkovadla jsou osazeny bezpečnostními koncovkami rukojetí řídítek a to u všech velikostí pro bezpečnost dětí.

Veškré dané informace k odrážedlů popsané výše neplatí pro všechny održedla, ale dělí se dle věkového určení odrážedla.

Odrážedla pro děti od dvanácti měsíců věku ....

Pokud by se měly odrážedla dělit podle věku a prvních krůčků dítěte, tak pro nejmenší děti ( od věku 12 měsíců ) a výšky by bylo dobré volit odrážedla typu Kazam, Pukylino nebo jiných značek, které mají váhu kolem dvou až tří kilogramů, odolnou kontrukci a tři kolečka.

Není zde podmínkou, že musí mít odrážedlo kovovu konstrukci, jelikož se najdou i odstrkovadla vyrobena z plastu, která jsou velmi oblíbená a některé dalo by se říci nezničitelná, jako jsou plastová odrážedla Cross , které mají stejné vlastnosti jako kovová odrážedla. Plastová mají velkou výhodu, že jsou vyrobena, dle motivu motorek, zvířátek apod., a tím se dětem více líbí.

Nevýhodou daných plastových odrážedel je větší robustnost než u kovových odrážedel určených pro stejnou věkovou hranici dětí, tak pokud je dítě menší výšky, může mít problém nožičkami obejmout  odrážedlo a tím pádem bude mít problémy pohybu při odrážení.

Tyto odrážedla mají jako bezpečnostní prvek zarážky pro maximální vytočení řídítek do stran, aby se odrážedlo nemohlo převrátit a většinou mají plastová nebo gumová kolečka.

Dalším druhem odrážedel, když jsou již tyto dorážedla pro děti malá a slouží prakticky jako přechod na jízdní kolo, jsou odrážedla určené pro děti od tří let, které jsou již přestupní stanicí dítěte na jízdní kolo.

Odrážedla pro děti od tří let věku ...

Tyto odrážedla jsou určena pro děti vysoké cca. 85 cm a výše. Většina jich je vyrobena s kovovou konstrukcí a najdou se i odrážedla s dřevěnou konstrukcí. Odrážedla této velikosti jsou velmi podobná jízdním kolům pro děti označované jako dvanácti palcové kolo, které je nejmenším jízdním kolem pro dítě, na kterých se začínají učit jezdit s postraními kolečky.


Dřevěné dětské odrážedla vynikají designem, kvalitními materiály, nemusíte se tedy bát o jeho životnost i při ne zrovna šetrném dětském používání. Nicméně, pokud byste chtěli něco opravdu nezničitelného a brzdu která opravdu brzdí, kvalitní cyklistické komponenty, tak pro vás bude jasná volba odrážedlo kovové konstrukce. Tyto odrážedla, jak bylo psáno výše jsou velmi podobná jízdním kolům a mají většinou nafukovací kola s duší o velikosti 12", čelisťové brzdy a další klasické cyklistické komponenty.

Rovněž i zde je rozdíl v provedení odrážedel, jelikož se zde dají pořídit odrážedla s nášlapem nebo bez nášlapu, brzdou nebo bez brzdy, ocelovým rámem nebo hliníkovým rámem a kolečky s plné pryže nebo nafukovacími.

Můžete zde vybírat mezi odrážedly značek Sedco, Puky, Galaxy, Micro, Brother a dalších značek.

Celé by se to dalo uzavřít tím, že většina odrážedel světových značek nebo i méně známých značek mimo plastová odrážedla mají možnost oprav a výměny komponentů, jelikož jsou dodávána v rozloženém stavu a mají zázemí výrobců se servisním řešením.

Ovšem výběr odrážedla a používání je pouze na Vás.